Highest Rated

ExpiredMS Excel Tips & Tricks

FREE
Udemy

Note: Udemy FREE coupon codes are valid for maximum 1000 redemption only and might get redeemed in few hours. Look for "GET THIS DEAL" green button at the end of Description.
This post may have affiliate link & we may get small commission if you make a purchase.

Requirements
  • Znajomość MS Excel na podstawowym poziomie
  • Komputer i dostęp do pakietu MS Office (365 lub wersja pudełkowa)
  • Wstręt do nudnej pracy
Description

Kurs MS Excel Tips and Tricks czy jak kto woli sztuczki i kruczki

Kurs o Excelu, ale nietypowy, bo prawie wcale nie ma w nim tematu formuł. A Dlaczego?

Na typowych kursach uczysz się najpierw jak w ogóle pracować z Excelem, a potem lądujesz w temacie formuł i właściwie z niego nie wychodzisz. Zgaduję, że nie znasz ich wszystkich, dochodzisz więc do pewnego etapu wtajemniczenia i mówisz „dość – tyle formuł mi wystarczy”.

Tymczasem Excel jako narzędzie potrafi o wiele więcej. Jeśli znasz te dodatkowe skróty, opcje, ukryte polecenia, to wiele skomplikowanych problemów rozwiążesz na dopalaczach, w pozytywnym znaczeniu tego słowa.

Oto parę przykładów:

· Zamykasz skoroszyt i nie zapisałeś zmian. Czy są utracone? Nie, ale trzeba o to odpowiednio zadbać

· Udostępniasz swój skoroszyt – czy na pewno w tym skoroszycie jest tylko to co widać na ekranie? Jak się pozbyć twoich danych osobistych? Jak zaszyfrować skoroszyt i z drugiej strony jak łamać takie zabezpieczenia, gdy np. zgubisz hasło?

· Wstawiasz wykres. To proste. Ale jak wstawić termometr, diagram Gantta, Paretto, prędkościomierz, jak korzystać z nowych typów wykresów?

· Drukujesz wielostronicowy arkusz. Jak zapanować nad takim wydrukiem?

· Umiesz wykonywać działania na liczbach, ale jak wykonywać operacje na datach? Jak formatować zwłaszcza duże wartości liczbowe i to bez zaawansowanego formatowania warunkowego?

· Jak ustalić czym różnią się dwa bardzo podobne skoroszyty? Jak wyciągnąć wszystkie formuły?

· I wreszcie – potrafisz wykonywać wiele czynności ręcznie, ale jak zautomatyzować pracę korzystając z makr?

To wszystko znajduje się właśnie na tym kursie. Na pewno żeby z niego skorzystać musisz już trochę Excela znać, ale na pewno nie na poziomie zaawansowanym. Wszystkie tematy są pokazywane od początku. Staram się aby przykłady były praktyczne, np. chociaż nie nauczysz się tu pisać samodzielnie makr, to jednak dostaniesz makro słownie zamieniające liczbę na tekst i zobaczysz jak je zainstalować. Podobnie nie nauczę Cię programowania, ale dam Ci skrypt łamiący proste hasło.

Po każdej lekcji masz krótkie zadanie do samodzielnego rozwiązania. Dzięki temu sprawdzisz, czy prezentowane mechanizmy naprawdę działają i w efekcie lepiej je zapamiętasz.

Podsumowując – jeśli chociaż trochę znasz Excela, chcesz wycisnąć z niego ile się da, chcesz poznać nowości z wersji 2019 i 365, chcesz dostać do własnych rąk makro słownie, makro sortujące arkusze i budujące spis treści – rozważ uczestnictwo w tym kursie.

MS Excel Tips and Tricks – czyli Excel na sterydach

Who this course is for:
  • Każdy kto pracuje z MS Excel


  • Register New Account
    Reset Password