Photoshop efekty kolorystyczne dla fotografa

FREE
Udemy

Note: Udemy FREE coupon codes are valid for maximum 1000 redemption only and might get redeemed in few hours. Look for "GET THIS DEAL" green button at the end of Description.
This post may have affiliate link & we may get small commission if you make a purchase.

Requirements
 • Nie musisz znać Photoshopa ponieważ porady są tak skonstruowane, by nawet osoba dopiero raczkująca w tym programie poradziła sobie z lekcjami.
Description

Zabawa barwą

Nie ma chyba profesjonalnego fotografa, któremu obce jest pojęcie programu Photoshop. Program wtargnął do codzienności tak mocno, że stanowi dzisiaj ikonę obróbki zdjęć. Nic dziwnego, ponieważ za pomocą kilku kliknięć myszką możemy całkowicie zmienić charakterystykę zdjęcia, usunąć niepotrzebne detale czy upiększyć nieco portret. W tym kursie poruszymy temat stylizacji zdjęć na podstawie barw. Pobawimy się kolorami zmieniając zupełnie odbiór obrabianym zdjęć. Kolorystyczne stylizacje pomogą Ci stworzyć w szybki sposób ciekawe efekty i przemienić zdjęcie nie do poznania. To właśnie dzięki zabawie kolorem, na zdjęciu możesz zmienić porę dnia, pogodę oraz ogólny klimat fotografii.

Czego się nauczysz ?

 • Zobacz jak w kilka minut upiększyć krajobraz
 • Naucz się manipulować światłem
 • Stwórz filmowy efekt
 • Naucz się color gradingu
 • Wykorzystaj mapy gradientu
 • Poznaj funkcje Camera Raw
 • Zobacz działanie filtra NikCollection
 • Uzyskaj efekt split toningu
 • Opanuj korzystanie z warstw dopasowania
 • Naucz się pracy z warstwami i maskami

Manipuluj kolorem

Zobacz jak w kilka minut upiększyć krajobraz wyciskając z niego maksimum barw, kolorując niebo, dodając ciepłe promienie słoneczne. Naucz się manipulować światłem, dzięki odpowiedniemu posługiwaniu się barwą. Twórz miękkie światło nadają ciepły charakter lub użyj zimniejszych odcieni tworząc filmowy efekt. Zobacz jak podkręcić kontrast za pomocą warstwy krzywe, poziomy, modułu Camera Raw lub zmieniając tryb mieszania.

Efekty dla fotografów

Dowiesz się jak stworzyć kontrastowe czarno białe zdjęcie oraz wyblakłe zdjęcie w odcieniach szarości. Nauczysz się wykorzystywać mapy gradientu w celu ulepszenia nieba, manipulacji światłem oraz tworzenia efektów świetlnych. W kursie nie zabraknie również informacji na temat popularnego efektu gradingu. Czyli podkręcania barw oraz uzyskiwania filmowego koloru. Oprócz Photoshopa zajrzymy też do modułu Camera Raw i dodatku Collor Efex Pro gdzie pokażemy Ci jak posługiwać się tym narzędziem i łączyć w nim efekty. Zobaczysz, że jest to idealne narzędzie do manipulacji kolorem.

Odmień Twoich charakter zdjęć

Kurs pokaże Ci również popularne efekty jak HDR czyli wysoka rozpiętość tonalna, split toning, sepia. Zasymulujesz efekt odbijającego się światła w oczach typu ring light. Poznasz sposób na stworzenie od podstaw efektu bokeh. Nie zabraknie popularnych efektów w stylu filtrów Instagrama oraz pastelowych barw. To i wiele więcej znajdziesz w tym kursie, który dla Ciebie przygotowaliśmy zupełnie za darmo.

Naucz się pracy z warstwami

Podczas trwania kursu do perfekcji opanujesz korzystanie z warstw dopasowania. Zobaczysz jak się nimi posługiwać i kiedy stosować poszczególne typy warstw. Poznasz różnicę między warstwą gradient, a mapa gradientu. Zobaczysz, że zdjęcie czarno białe to nie tylko warstwa usuwająca nasycenie koloru lecz o wiele więcej ustawień i możliwości jakie dają Ci poszczególne warstwy dopasowania. Poradnik przekaże Ci również wiele informacji na temat pracy z maskami warstw oraz trybami mieszania. Nauczysz się tworzyć własny pędzel, pracować z filtrami, ustawiać gradienty, krzywe, poziomy. Poprawisz ekspozycję, balans bieli oraz dodasz winiętę na kilka sposobów.

Who this course is for:
 • Przede wszystkim jest to ciekawa pozycja dla fotografów oraz osób pracujących przy edycji zdjęć. Niezależnie od tego czy jesteś fotografem krajobrazu, portrecistą czy fotografujesz dzieci, to porady z kursu na pewno zainspirują Cię do zabawy z barwą na zdjęciach.


 • Register New Account
  Reset Password