Highest Rated

ExpiredSıfırdan İleri Seviyeye Etik Hacker Olma Kursu

FREE 19.99
Udemy

Note: Udemy FREE coupon codes are valid for maximum 1000 redemption only and might get redeemed in few hours. Look for "GET THIS DEAL" green button at the end of Description.
This post may have affiliate link & we may get small commission if you make a purchase.

Requirements

 • Giriş Seviyesinde Basit Programlama Bilgisi

Description

Platform Üzerindeki En Detaylı Etik Hacker Olma Kursu’na Hoşgeldiniz!

Bu kurs ile sıfırdan başlayarak siber güvenlik ve etik hacking alanlarının temellerine inerek daha fazla bilgiye nasıl ulaşabileceğinizi öğrenmiş olacaksınız. Yani bu kurs ile öğrenmeyi öğrenip, edinebileceğiniz bilgi birikimi potansiyelini genişletmiş olacaksınız.

Kurs Yapısı

 • Diğer kursların aksine sadece araç kullanımını değil, bilginin kaynağını, nereden geldiğini öğrenerek gerçek siber güvenlik eğitimi deneyimini yaşamış olacaksınız.
 • Var olan araçların kaynak kodlarını inceleyerek ve kendimiz araç yazarak en temelde nelerin gerektiği ve işlerin nasıl yürüdüğünü kavramış olacağız.
 • Yapılan her işlemi nedenleri ile birlikte ele alarak kalıcı olmayan ezber bilgi birikimini önlemiş olacaksınız.
 • Siber güvenliği gerçek anlamda öğrenmek ve size değer katmayacak kurslar ile zaman kaybetmek istemiyorsanız, bu kursa kayıt olarak kendinize değer katabilirsiniz.

İçerik

Bilgi güvenliğiağ güvenliğiyazılım güvenliği alanına giriş yapmak isteyen hemen herkes için bu kursu hazırladım. Kurs haritasından da görebileceğiniz üzere video isimlerinde özellikle spesifik olmaya çalışıp “WIFI Hacklemek”  ya da “WPA Kırmak” gibi başlıklar koymadım. Açıkçası kendim de bir şeyler öğrenmeye çalışırken bu gibi tık tuzakları(ClickBait’ler) hevesimi kırmıştı ve sinirimi bozmuştu. Bu gibi işlemler diğer kursların iddia ettiği gibi 3-5 videoda mümkün değil arkadaşlar, eminim ki siz de bunun farkındasınızdır. Zira öyle olsaydı herkes 3-5 videoda bu işi yapardı ancak gerçekten işe yarar bir saldırı-savunma için çok daha detaylı bilgi gerekiyor.

Yine aynı şekilde bu kursta Linux üzerinde özellikle Tool/Program kullanmayı öğretmemeyi hedef aldım. Aksine programı yazarak ya da var olan programın kaynak kodunu inceyelerek bir şeyler yapmaya çalıştım. Çünkü araç(tool) kullandığımız zaman bir başkasına muhtaç oluruz, fakat kendi araçlarımızı nasıl yazacağımızı bildiğimiz zaman istediğimiz şeyi yapabiliriz. Elbette shell üzerinde kullandığımız onlarca araç(tool) olacak; fakat çoğu ziyadesiyle basit programlar. Bu iki olay piyasada gördüğüm videolarda rastladığım şeylerdi: Clickbaitler ve Hunharca Tool kullanmak. Bu işi gerçekten yapmak istiyorsak, bir programın en küçük parçasına kadar inmeliyiz. Bu sebepten, eğitim boyunca programların en küçük parçalarına kadar inerek derinlemesine incelme yapmaya ve Assembly Dili‘ne çok fazla önem vermeye çalıştım.

Eğitim için başlangıç seviyede herhangi bir dili bilmeniz yeterli olacaktır.  Kurs boyunca bu temel kullanılarak C Programlamaya değindim. Fakat C dilinin semantik ve syntax’ına hiç değinmiyorum. Zira farklı bir dili giriş seviyesinde biliyorsanız bu konuda ekstra bir çaba yapmanıza gerek kalmayacak. Basit kontrol ve koşul yapılarının öğrenilmesi en fazla 1-2 gün alır diye düşünüyorum. Giriş bölümünde C dilinde değindiğim birçok şey oldu, fakat geribildirimlerden sonra duruma göre eğitimi C’ye dair zenginleştirebilirim diye düşünüyorum.

Eğer niyetiniz size değer katacak siber güvenlik bilgileri edinmekse kesinlikle doğru kurstasınız.

Market ve Pazarlama Ortaklık için iletişime geçin.

Who this course is for:

 • Siber Güvenlik alanına giriş yapmak veya bu alanda kendini geliştirmek isteyen herkes
 • Computer Networking hakkında ileri düzey bilgi edinmek isteyen herkes
 • C Programlama’da ileri seviyeye ulaşmak isteyen herkes
 • Linux Sistem Yöneticisi olmak isteyen herkes


 • Register New Account
  Reset Password